Семінари, конференції

2021-2022н.р.

Засідання творчої групи вчителів природничо-математичного та технологічного напрямків

STEM-освіта зараз фактично у всіх на вустах. Це напрям,при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент + інноваційні технології. Ці нові підходи до навчання дітей ,які отримують найсучаснішу освіту, є унікальними, інтегрованими та надихаючими для учнівства. Вони дають можливості розвивати навички співпраці, спілкування,дослідження,вчать вирішувати актуальні  проблеми, розвивають  критичне мислення та творчість  здобувачів освіти, що є необхідним для їх майбутньої кар’єри. І сьогодні в нашому ліцеї відбулося засідання творчої групи вчителів природничо-математичного та технологічного напрямків під керівництвом вчительки біології Оксана Герговська  з уже  напрацьованих питань STEM – освіти та подальшого їх втілення.

Психолого-педагогічний семінар “Поведінка як зовнішній прояв особистості учня”

У своїй роботі вчителі часто стикаються з проблемою дисципліни дітей у навчальному закладі. З метою вирішення цієї проблеми та профілактики негативних проявів у поведінці, під час осінніх канікул у Маневицькому ліцеї N-2 Маневицької селищної ради відбувся психолого-педагогічний семінар ” Поведінка як зовнішній прояв особистості учня”. Практичний психолог Турик Г.А.  та соціальний педагог Павлюк Л.К. висвітлили такі питання: поняття  “поведінка та її види”, причини виникнення ненормативної поведінки, найпоширеніші помилки педагогів при роботі з дітьми, інтерактивні методи та прийоми профілактичної роботи. На семінарі вчителі удосконалили навички ефективного спілкування та раціонального поводження з дітьми.

Перші кроки учнів 1-х класів Маневицького ліцею №2.

Цікаво й насичено пройшли перші місяці навчання. Маленькі дівчатка і хлопчики стали справжніми учнями нашого ліцею. Учні 1-х класів учились спостерігати за природою. Справжні юні дослідники!

Засідання творчої групи вчителів початкових класів

Якщо ти хочеш зміни в майбутньому- стань цією зміною в сьогоденні. (М.Ганді)

У Маневицькому ліцеї 2 було проведено засідання творчої групи вчителів початкових класів. Учителі намагались окреслити основні фактори побудови партнерських відносин вчитель – учень – батьки і відповісти на запитання: хто такі партнери, і як важливо мати їх під час освітнього процесу. Важливо, коли є спільнота однодумців, які тебе окриляють та надихають!

Психолого-педагогічний консиліум “Адаптація учнів 1-х класів до умов навчання в НУШ”. 

“Бути готовим до навчання- не означає вміти писати, читати і рахувати.

Бути готовим до навчання – означає бути готовим всьому цьому навчитися”.

                                                        Венгер Л.А.

18 листопада 2021р. у Маневицькому ліцеї 2 відбувся психолого-педагогічний консиліум “Адаптація учнів 1-х класів до умов навчання в НУШ”.  У ході консиліуму класні керівники 1-х класів Мілінчук Ю.В., Глущик В.В., Карпук Т.О. обговорили  перші кроки щодо порозуміння:  адаптації до нових умов та вимог нового середовища, представили психолого- педагогічну характеристику класів. У виступах практичного психолога Турик Г.А., соціального педагога Павлюк Л.К., логопеда Ващук Н.І. були зазначені результати діагностичних досліджень.Фахівці надали свої рекомендації щодо продовження створення оптимальних умов для 100% адаптації учнів.

Круглий стіл “Адаптація учнів 5-х класів до навчання у середній школі”

Сьогодні було проведено засідання круглого столу: ” Адаптація учнів 5 класу – розуміємо, відчуваємо, толеруємо”. Труднощі адаптаційного періоду п’ятикласників обговорювали класні керівники, вчителі- предметники, що працюють у 5 класах, вчителі молодших класів, що опікувались 5 А,Б,В у молодшій школі, соціальний педагог та психолог школи. Дякую, колегам за змістовний діалог та сумлінну роботу.


Аутотренінг «Шляхи психологічного розвантаження вчителів: саморегуляція»

Як приручити стрес?! “Якщо ви неспроможні змінити ситуацію, змініть своє ставлення до неї!”. З метою запобігання педагогічному вигорянню та стресам, а також для активізації внутрішнього психоемоційного стану педагогів у Маневицькому ліцеї#2 було проведено аутотренінг “Шляхи психологічного розвантаження вчителів: саморегуляція”.
Соціальний педагог Павлюк Л.К. ознайомила педагогів із симптомами та причинами емоційного вигоряння, а практичний психолог Турик Г. А. разом із присутніми педагогами розробили стратегії поведінки під час стресових ситуацій та як виробляти стійкість до нього.


Учитись важко. А учити ще важче.
Та не повинен зупинитись ти. Як учням віддаєш усе найкраще. То сам сягнеш нової висоти.
І Драч

У Маневицькому ліцеї #2 організовано Школу молодого вчителя. Основними завданнями якої є сприяння постійному творчому зростанню та формуванню педагогічної майстерності молодих спеціалістів.

Як ефективно планувати час? Час – це цінний ресурс. І від того, як людина управляє своїм часом, залежить її робота, відпочинок та й взагалі все життя. Тому психологічна служба Маневицького ліцею #2 провела психолого- педагогічний семінар на тему “Основи тайм – менеджменту сучасного вчителя”.
Турик Г.А. і Павлюк Л.К. нагадали слушну істину: час – це те, з чого складається наше життя. Це вміння визначати, що є головним у цьому житті, а що – другорядним.
Учасники семінару вчились мистецтву управління часом, що допоможе їм встигати виконувати більше справ, але при цьому менше втомлюватись. Семінар пройшов невимушено, продуктивно та з високою активністю учителів.
.

2020-2021н.р.:


Психолого-педагогічний семінар “Як допомогти вчителю зберегти своє здоров’я та подолати стрес”

Вчителі опинилися в ситуації, коли їм аврально довелося опановувати по суті нову спеціальність. Робота, навчання, вимоги керівництва, невдоволення батьків,  необхідність майже цілодобово бути на зв’язку, обмеженість живого спілкування та підтримки друзів – умови, в яких працювали вчителі під час карантину. Всі ці фактори привели до виникнення стресу у представників даної професії.

25 лютого в НВК”Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. N=2-гімназія”, відбувся психолого-педагогічний семінар “Як допомогти вчителю зберегти своє здоров’я та подолати стрес”, який провели практичний психолог Турик Г.А. та соціальний педагог Павлюк Л.К.

2019-2020н.р.:

Засідання творчої групи учителів початкових класів «Я хочу вчити по-новому»

«Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить» (М.Форбс) У НВК «Маневицька ЗОШ І—ІІІ ст. №2—гімназія» було проведено 1засідання творчої групи вчителів початкових класів на тему «Я хочу вчити по —новому». Члени групи на чолі з керівником Чубай Р.І. дискутували на тему «Склянка наполовину порожня чи наполовину повна?» (традиційне предметне навчання та інтегроване навчання).

Психолого-педагогічний семінар «Цькування учнів у шкільному колективі: причини, наслідки, допомога», 28.10.2019р.

У НВК «Маневицька ЗОШ І—ІІІ ступенів №2—гімназія» був проведений психолого— педагогічний семінар на тему «Цькування учнів у шкільному колективі: причини, наслідки, допомога». Метою семінару був спільний пошук шляхів попередження насильства та булінгу в шкільному колективі, створення безпечного середовища для всіх дітей.

Засідання творчої групи вчителів школи «STEM-технології в освітньому просторі»

Усім відомо, що зацікавити сучасних учнів до навчання непросто, але можливо… Саме так говорили вчителі природничо-математичного профілю нашої школи на засіданні творчої групи “STEM-технології в освітньому просторі “, яке відбулося сьогодні. І висновок підтверджений словами Конфуція “навчання без міркування – марна праця”. План дій скориговано, результативності нам, колеги та здобувачі освіти…

Майстер-клас вчителя історіі Дерлюк І.В. на районному семінарі, 29.10.2019р.

29 жовтня 2019 року вчителем історії Дерлюк Іриною Василівною був проведений майстер-клас на районному семінарі вчителів історії.

Семінар-практикум «Нові ролі вчителя в контексті сучасних змін», 09.12.2019р.

9 грудня у НВК «Маневицька ЗОШ І— ІІІ ст. №2—гімназія» відбувся семінар— практикум на тему «Нові ролі вчителя в контексті сучасних змін».
У ході семінару, застосувавши стратегію «Кластер», вчителі спробували створити модель сучасного вчителя ХХІ ст. Кожна група цікаво презентувала свій проєкт, обгрунтувавши свою думку. Захід пройшов у дружній атмосфері взаєморозуміння і співпраці.

Практична конференція «Робота з дисграфіками і дислексиками», 10.01.2020р.

Дитина не може чекати щастя. Вона нетерпляча. Вона хоче і повинна бути щасливою сьогодні і зараз. І який же я педагог, якщо кожна секунда спілкування зі мною не робить її щасливою, і радісною і, звичайно ж, розумною і досвідченою?
Шалва Амонашвілі
Під таким гаслом на базі НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. #2-гімназія» , за ініціативи досвідченого і креативного вчителя-логопеда школи Ващук Наталії Ігорівни, 10 січня 2020р. відбулася практична конференція «Особливості роботи з дисграфіками та дислексиками».

Семінар-тренінг для учителів математики району «Творчий урок математики: який він сьогодні»

” Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших” (Григорій Сковорода)… 1-2 лютого на базі нашої школі проходив семінар-тренінг для вчителів математики району “Творчий урок математики: який він сьогодні”. Це ще одна форма організації науково-методичної роботи за вибором педагогів. Зініціювали дану зустріч наші колеги і підтримали Трачук Тетяна Володимирівна,доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО та методист відділу освіти Маневицької РДА Лукашук Володимир Лук’янович.

Районний семінар учителів початкових класів, 18.02.2020р.

18 лютого у НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія» був проведений районний семінар вчителів початкових класів на тему «НУШ: реалії та перспективи».
У його роботі взяли участь педагоги закладів загальної середньої освіти району. Відкрив семінар директор школи Деркач А.О., який привітав присутніх у стінах закладу та побажав плідної праці. З планом проведення семінару учасників ознайомила методист РМК Пацаманюк С.В. і Гаврилюк Г.В., керівник районного м\о вчителів початкових класів.Про організацію освітнього процесу з учнями початкових класів у реаліях НУШ ознайомила присутніх заступник директора з НВР Доля Л.В.
Під час ранкової зустрічі, проведеної вчителем 1-А класу Хомич Н.А, відбулося знайомство учасників семінару, визначилася тема дня «Я дізнаюсь про природу України».
Наступним були проведені уроки. Перша група відвідала бінарний урок у 1-Б класі (Англійська мова. Математика) (Конопатська Н.М., вчитель англійської мови, Величко В.Є., учитель 1-Б класу). Друга група побувала на уроці української мови, підготовленому Андрусик В.П., учителем 2-В класу та Стрільчук А.А., асистентом учителя. Учителі початкових класів закладу продемонстрували високу методичну підготовку, володіння сучасними методами та прийомами.
Турик Г.А., практичний психолог закладу, долучила педагогів до тренінгу-гри «Весела перерва».Захопливим для учасників було проведення воркшопу «Читаємо із задоволенням». Що таке «Пантбук», «Щоденник читача», читацькі лайфхаки, які методики роботи з ними, як заохочувати учнів до читання книг ознайомлювали присутніх Чубай Р.І. та Мілінчук Ю.В., учителі початкових класів. На завершення семінару було проведено літературно-музичну композицію «Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо» (Старко Н.А., Яцук Л.М, Приймаченко- Хмельницька О.Б.).
По завершенню районного семінару був підведений підсумок зав. РМК Книш В.Л. та висловлено переконання, що ідеї НУШ знайдуть широку підтримку серед учителів закладів освіти району.

https://fb.watch/9ucUtACCIs/

Районний семінар учителів математики, 19.02.2020р.

Відомий українськй філософ, поет, учитель Г.С.Сковорода вважав,що людина протягом життя має шукати і знайти щастя». Звичайно, школа не знає, де воно знаходиться. ЇЇ завдання – підготувати учня до щасливого самостійного життя, складовими якого є глибокі знання та вміння. Це запорука успішної професійної кар’єри та надбання життєвих компетентностей.
Саме проблему компетентісного підходу до формування позитивної мотивації у навчанні учнів обговорювали вчителі математики на практичному семінарі, що проходив на базі нашої школи. Гостинно зустрів учасників семінару директор школи Деркач Андрій Олексійович, актуальність обраної теми обгрунтував методист відділу освіти, культури, молоді та спорту Маневицької РДА Лукашук Володимир Лук’янович. З учасниками семінару своїми професійними здобутками й секретами поділилися учителі математики НВК «Маневицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» Наумчук Ольга Феодосіївна (STEM –урок «Лінійна функція,її графік та властивості»), Козачук В.Ф. (урок з елементами CASE-методу «Окремі методи множення десяткових дробів»); Садова Марія Василівна(практичне факультативне заняття- «Математичне моделювання»), Сопронюк Світлана Ростиславівна (урок-практикум «Технологічні можливості теореми Піфагора» ); Панько С.В. («Математика в START UPах»); Сопронюк Світлана Миколаївна (майстер-клас «Цифрова лабораторія вчителя математики»). Активними були учителі району: Нехорошкіна Г.Є. (опорний заклад с.Цміни), Стельмащук О.В. (НВК ЗОШ І-ІІступенів –ДНЗ с. Череваха), Коробчук Г.О. ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Героя України Андрія Снітка, смт. Маневичі. В панельній дискусії, модератором якої була Таран Ж.В., брали участь Радчук Т.С., (ЗОШ І-ІІІст. с.В..Яблунька); Вацик В.В. (ЗОШ І-ІІІст. с. Оконськ), Перванчук В.А. (опорний заклад «ЗОШ І-ІІІст. С. Прилісне»).
Багато питань обговорили, виробили рекомендації та поради…Але ще більше виникло ідей та пропозицій для покращення якості освіти в наших закладах.

У школі 26 лютого 2020р. був проведений практичний семінар для учнів та учителів «Новий український правопис» учителем української мови і літератури Кузьмук Г.П.

2018-2019н.р.:

2 березня 2019р.

https://www.facebook.com/1637540613214077/videos/1812834092351394?s=100008623427230&v=e&sfns=mo

https://www.facebook.com/1637540613214077/videos/1813101878991282?s=100008623427230&v=e&sfns=mo

Педагогічні читання на тему “Педагогічні ідеї В. Сухомлинського  в контексті НУШ” 2017р.